Arama Motorun Yap
Azimli'yi tarayıcınızda rahatlıkla kullanabilmeniz için küçük ayarlar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar masaüstü ve mobil cihazların tarayıcı ayarları için aynıdır. Bazı tarayıcı ayarları farklılık gösterebilir.
Kullandığınız (Chrome, Firefox, Edge, Yandex Tarayıcı, Yaani Tarayıcı, Ghostery vb.) tarayıcı ayarlarından arama motoru kısmına gelerek Azimli'yi ekleyip, varsayılan arama motoru yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ayarlar;
1. Ayarlar kısmından arama motoru bölümünden yönet kısmına tıklayın.
2. Ekle butonuna tıklayarak girmeniz gereken kodlar mevcut. Bu kodları isterseniz kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
3. Arama motoru : ''Azimli'', anahtar kelime : ''azimli.org'', Sorgu yerine %s olan URL ''https://azimli.org/a.php?q=%s''.
4. Kodları alanlara girdikten sonra ekleyip, Azimli'yi varsayılan arama motoru yaparak Azimli'yi kullanabilirsiniz.
NOT: Kullandığınız tarayıcıda arama motoru ekleme kapalı olabilir. Maalesef buna çözümümüz yok. Ancak Azimli PWA uygulamamızı tarayıcınızda Ana ekrana ekle veya Uygulamayı yükle diyerek Azimli'de arama yapabilirsiniz. Masaüstü ve Mobil tarayıcılarda geçerlidir.
NOT: Eğer İphone'a Azimli PWA uygulamasını yüklemek istiyorsanız yöntem basit. Safari tarayıcıya girin ve Azimli arama motoruna (azimli.org) girin. Ardından paylaş kısmından Ana ekrana ekle diyerek İphone'a kurabilirsiniz.